Давайте думати про підготовку магазину до весни. В плані технічного обслуговування будівлі (і всього, що в ній є), суворо кажучи, для нас із Вами ось що є найважливішим

Всіх вітаю, панове, фактично зима вже скінчилася! Ну, ось самі подумайте – середина лютого, морози закінчуються. Звісно, минулого року Київ засипало снігом в першій половині березня, але, по-перше, після цього і до сонця вже недовго залишилося, а, по-друге, не кожний же рік так має ставатися. Давайте думати про підготовку магазину до весни.

В плані технічного обслуговування будівлі (і всього, що в ній є), суворо кажучи, для нас із Вами ось що є найважливішим:

Вже потрібно займатися підготовкою до обслуговування кондиціонерів. Спираючись на свій досвід, з 15 квітня починається експлуатація кондиціонерів, а разом із експлуатацією починається і деякий скандал з приводу того, що вони не підготовлені. До активного початку, а він буде, як я пишу вище, 15 квітня (Пасха, доречі, 14-го), необхідно визначитися із підрядниками, погодити вартість і затвердити графік. Не забувайте, що всі імпортні комплектуючі, як, наприклад, фреон, вже подорожчали на 10%.

Також важливо пам’ятати про ті магазини, які з минулого літа відчували нестачу в охолодженні, і погодити заміну наявних або встановлення додаткових кондиціонерів.

Також вже зараз потрібно дефектувати пороги, оскільки часу на погодження, бюджетування, виконання робіт протягом літа системно не вистачає. Я пару років звертаю увагу на те, що всі літні роботи перетворюються на осінні, тому що їх доручають десь в другій половині липня. Щоб такого не відбувалося, до 15-го квітня вже повинен бути зрозумілий перелік магазинів, в яких необхідно провести роботи, складені і передані на узгодження орієнтовні кошториси.

Аналогична ситуація з покрівлями. Протягом зими були випадки підтікання покрівель, і з цим нічого не можна було зробити в силу погодних умов. Починаючи із квітня-травня (залежить від дощів) можна приступати до виконання цих робіт. І нехай здається, що попереду ціле літо – це не так! По-перше, ті ж дощі можуть здорово посунути графік. І, по-друге, в силу досвіду чітко зрозуміло, що погодження, бюджетування та ін. займає не 2 і не 3 дні, а кілька тижнів.

Починаючи з березня потрібно робити перенастроювання холодильного обладнання, оскільки при підвищенні температури буде виникати надлишковий тиск фреону, і тоді обладнання не зможе працювати в штатному режимі.

Ну, а заодно можна придивитися собі тури на період відпустки – доречі, якщо купувати їх до 15 лютого, вони обійдуться Вам набагато дешевше)))

Дмитро Пасічник
засновник групи компаній «Техпідтримка»