При будь-якому, навіть найретельнішому плануванні, все рівно іноді з’являються «вікна» – порожній час, який потрібно якось «вбити». Черги, очікування, довгі поїздки, нудні зібрання, на яких обов’язково потрібно бути присутнім…

При будь-якому, навіть найретельнішому плануванні, все рівно іноді з’являються «вікна» – порожній час, який потрібно якось «вбити». Черги, очікування, довгі поїздки, нудні зібрання, на яких обов’язково потрібно бути присутнім… В цей час можна слухати музику, читати, грати в ігри або «серфити» по інтернету (кажуть, О.С. Пушкін, за відсутністю iPhone, носив із собою книгу на бали). Це все загальновідомо, а от як ще можна із користю провести «порожній час»?

Про аудіокнижки та лекції навіть говорити не будемо – по-перше, це давно відомо, а по-друге, далеко не всі гарно сприймають інформацію на слух. Існують також інші небанальні способи наповнити «порожній час» сенсом:

1. Зарядка для очей, втомлених від вічного сидіння за монітором – зізнайтеся, ви ж чули про те, яка вона корисна, але у вас все одно ніколи не вистачає на це часу.

П’ятихвилинна зарядка для очей:

  • зробіть 6-8 горизонтальних рухів очима вправо-вліво (до упору);
  • зробіть 6-8 вертикальних рухів очима вверх-вниз;
  • наведіть погляд по колу, за годинниковою стрілкою і проти неї (6-8 разів в кожному напрямку);
  • кілька разів інтенсивно зажмурте і розкрийте очі;
  • наведіть погляд по діагоналі – з лівого нижнього кута в правий верхній і навпаки;
  • кілька разів зведіть очі до носа;
  • часто поморгайте;
  • подивіться на віддалений предмет (наприклад, за вікно), а потім на приближений, повторіть 8-10 разів.

2. Перегляд новин – оскільки багатьох «затягує» процес читання новинних сайтів і стрічок, можна займатися цим лише в «порожній час». Все рівно, дійсно важливих новин за день багато не буває, а на те, аби дізнатися головне, достатньо 5-10 хвилин.

3. «Шліфування» іноземних мов – підручник із собою носити не потрібно, достатньо згадати, як звуться, наприклад, англійською, навколишні предмети, подумки перевести почуті слова і діалоги. Непогана розминка для мозку!

4. Поєднання декількох дрібних справ – часто «механічні» справи можна поєднати із «осмисленими», і це дає синергетичний ефект. Наприклад, можна використовувати вільний час для невеликої прогулянки пішки і в цей час зробити необхідні, хоча і не термінові телефонні дзвінки. Або запустити оновлення ПЗ і в цей час прибратися на робочому столі.

Загалом, при найближчому розгляді, «порожній час» – не такий вже і порожній, адже в нього можна помістити справи, які підпадають під категорію «не терміново, але бажано». І, звісно, завжди можна наповнити його приємними дрібницями на кшталт чашки кави або розважального сайту. В кінці кінців, гарний настрій – це теж ресурс, який треба поповнювати!

Яна Кононенко
223