Що таке корпоративні стандарти? Це деякі принципи і правила, згідно яких живе компанія. Загальними словами їх можна описати так: «як ми працюємо, що у нас прийнято, а що ні»

Що таке корпоративні стандарти? Це деякі принципи і правила, згідно яких живе компанія. Загальними словами їх можна описати так: «як ми працюємо, що у нас прийнято, а що ні». Так, багато які з них сприймаються співробітниками, якщо не в штики, то, м’яко кажучи, із долею нерозуміння. Але саме від дотримання корпоративних стандартів залежить, наскільки у компанії є шанси розвиватися та досягати своїх цілей.

Не секрет, що дуже часто рішення керівництва навіть середньої ланки здаються абсурдними звичайному виконавцю – «шеф із глузду з’їхав, кому воно треба?». Саме такі «абсурдні» рішення частіше за все і не виконуються. Не бачачи практичної користі тут і зараз, співробітник щиро вважає, що розпорядження можна одразу ж забути, і нічого страшного не станеться. Але, як не дивно, навіть такі розпорядження засновані на практиці. Давайте на прикладі…

Є такий відомий вислів: інструкції з техніки безпеки написані кров’ю. Всі знають, що носити із собою протигаз або саморятівник в шахті чи на хімічному виробництві – важко і незручно, але іноді від цього може залежати життя робітника. Однак, навіть такого важливого правила дотримуються далеко не завжди. Катастрофи бувають досить рідко, і кожний думає, що із ним цього не станеться. А що вже казати про інші правила…

Між іншим, корпоративні стандарти також в деякому сенсі «написані кров’ю» – «кров'ю компанії», ціною її помилок, втрат, пережитих криз. Адже будь-яке розпорядження, навіть саме абсурдне, виникає не просто так, а виходячи із аналізу помилок, які дорого коштували даному підприємству (або компанії схожого профілю). І віддаючи таке розпорядження, керівник намагається не ускладнити життя підлеглих, а всього лише уникнути чергової помилки, адже кожна з них може призвести до провалу.

Ось і виходить, що якщо співробітник ігнорує корпоративні стандарти – нехай навіть на своєму рівні, в своїй ланці – він ставить під загрозу план розвитку всього підприємства. Адже як це зазвичай відбувається: хтось забуває про одну «дрібницю», хтось про іншу, і в результаті помилки накопичуються, подібно до снігового кому, котрий рано чи пізно призведе до серйозних наслідків. Саме тому я хочу ще раз повторити: корпоративні стандарти можуть здатися абсурдними, непотрібними, але вони засновані на практичному досвіді, і дотримуватися їх потрібно (як і техніки безпеки) - 1 в 1.

Микола Красносельський
172