Зазвичай напередодні Нового року завжди загострюється боротьба за зниження витрат. В ритейлі це виглядає логічно, оскільки у вересні-жовтні відбувається зниження виторгів (в нашій країні це вже давня традиція), викликане великими витратами населення на підготування дітей до школи

Зазвичай напередодні Нового року завжди загострюється боротьба за зниження витрат. В ритейлі це виглядає логічно, оскільки у вересні-жовтні відбувається зниження виторгів (в нашій країні це вже давня традиція), викликане великими витратами населення на підготування дітей до школи, одяг-взуття до зими, а також щорічним «курсовим» тиском. Ми, займаючись технічним обслуговуванням будівель (в тому числі, і торгових), дуже добре це відчуваємо.

Зрозуміло, що зниження прибутку не може не відображатися на настрої ТОП-менеджменту компаній – адже рівень витрат не знижується, платити меньше не виходить. Відповідно, відбувається вкрай неприємний касовий розрив між доходами і витратами.

Насправді, ситуація є повністю рутинною, але щорічно вона призводить до того, що всі учасники ринку починають метатися по колу, маючи при цьому зеленуватий колір обличчя. Проблема неплатежів призводить до того, що деякі компанії, аби «відтягнути» оплату, спочатку затягують процес узгодження, потім пред’являють претензії до якості – тобто, на мою думку, поводяться неадекватно.

На мій погляд, в цій рутинній (як я і зазначив вище) ситуації простіше за все поспілкуватися із партнерами, чесно пояснивши, в чому справа. Компанія із обслуговування будівель і представники ритейлу завжди можуть сформувати адекватний графік погашення заборгованості і спокійно жити далі, оскільки в будь-якому випадку існує відкладений попит, і рівень виторгів обов’язково зросте – касовий розрив ліквідується сам собою.

А от у випадку, якщо йти шляхом необгрунтованих претензій, виходить чітко зворотна ситуація: усі нервують, витрачають час на якісь докази чогось, листування, поїздки, а потім проблема, все-таки, вирішується сама собою. Так навіщо ж витрачати час на непотрібні метання і втрачати нервові клітини, які відновлюються дуже повільно?

Дмитро Пасічник
засновник групи компаній «Техпідтримка»
232